Vadili’de beş kulüpten 90’ı aşkın sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen şampiyonada 103 puan toplayan Tatlısu Seracılar Gençlik ve Spor Kulübü 1’inci ayağı önde tamamlarken Tatlısu Seracılar’ı 98 puan ile Lefkoşa Kültür Spor Derneği izledi

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Judo Ligi’nin 1’inci ayağında sevinen Tatlısu Seracılar Gençlik Spor Kulübü oldu. Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu tarafından 2 ayak üzerinden gerçekleştirilecek judo liginin 1’incisi geçtiğimiz gün (21 Haziran 2015, Pazar) Vadili’de gerçekleştirildi. Vadili Belediyesi Kültür Parkı’na kurulan minderlerde gerçekleştirilen şampiyonada Tatlısu seracılar Gençlik ve Spor Kulübü, Lefkoşa Kültür Spor Kulübü Derneği, Vadili Belediyesi Herkes için Spor Derneği, Alayköy Kültür Spor Kulübü ve Maraş Gençlik Spor Kulübü olmak üzere beş kulüpten 90’ı aşkın sporcu mücadele etti. Sabah saat 09.00’da başlayıp, 14.00’e kadar devam eden karşılaşmalarda büyük çekişme yaşandı. Tatlısu Seracılar Gençlik ve Spor Kulübü’nün 103 puan ile ilk sırada tamamladığı 1’inci ayakta Lefkoşa Kültür Spor Kulübü Derneği 98 puan ile 2’nci, Vadili Belediyesi Herkes için Spor Derneği 29 Puan ile 3’üncü sırayı aldı.

Şampiyonanın sonunda düzenlenen ödül töreninde başarılı sporcuların madalyalarını Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahanlı, Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu Asbaşkanı Kürşat Dünki, Judo Teknik Komite Başkanı Hamza Bebek ve Judo Sınav Komitesi üyesi Orhan Yalçın verdi.

Judo 2015 Ligi’nin şampiyonu 8 Kasım 2015 tarihinde Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek 2’nci Ayak karşılaşmalarının ardından belirlenecek.

Judo 2015 Ligi 1’inci Ayak sonunda oluşan takım sıralaması şöyle:
1- Tatlısu Seracılar Gençlik ve Spor Kulübü’nün 103 puan
2- Lefkoşa Kültür Spor Kulübü Derneği 98 puan
3- Vadili Belediyesi Herkes için Spor Derneği 29 Puan
4- Alayköy Kültür Spor Kulübü 6 puan
5- Maraş Gençlik Spor Kulübü 5 puan

Dereceye Giren Sporcular Şöyle:
MİNİK ERKEKLER 26 KG
1- YUNUS EMRE MANGA
2- MUSTAFA SÖNMEZ TÜRK
MİNİK BAYANLAR 24 KG
1- SUDE ESMER
2- ESRA BEBEK
3- MERYEM SARIOĞLU
3- KEZBAN DOSİ

MİNİK BAYANLAR 32 KG
1- SADETSU SAPSIZOĞLU

MİNİK ERKEKLER 30 KG
1- KERİM YAVŞAN                                                                   
2- BERK ALPARSLAN                                                               
3- SEMİH YILDIRIMLAR   

MİNİK BAYANLAR 36 KG
1- HAMİDE NUR AŞKIM      
2- İREM GENÇ      

MİNİK BAYANLAR 44 KG
1- GÜLDEN BOZKOYUN

MİNİK BAYANLAR 52 KG
1- LARA AKYILDIZ

MİNİK ERKEKLER 34 KG                                                       
1- TAMER DANDİL                                                                 
2- TUĞRA UYANIK                                                                  
3- MAHMUT ŞEN                                                                    
3- RAMAZAN HAYAT    

YILDIZ BAYANLAR 44 KG
1- SEVCAN YAVŞAN  
                                 
MİNİK ERKEKLER 38 KG                                                         
1- ÇAĞRI ATEŞ                                                                          
2- MAHMUT ŞEN                                                                    
3- EMİNCAN YILDIZ 3:EREN KANSU       

ÜMİT ERKEKLER 66KG
1:- DOĞAN ÖZDEMİR                 

ÜMİT BAYAN +70 KG
1- EMİNE SEVDA ORÇAN

ÜMİT ERKEKLER 73KG
1- EVREN MAHMUTOĞLU          
2- MERT ÇABUK                

GENÇ BAYANLAR 40 KG
1-  İPEK BOZKURT

GENÇ BAYAN 63 KG
1- DAMLA ERDAL

ÜMİT ERKEKLER 90 KG
1- HASAN YILDIRIM
2- ATİLLA ÇAVUŞOĞLU        
3- EREN MAHMUTOĞLU      

GENÇ ERKEKLER 66 KG
1-  CEM ÖZDEMİR
2-  ALİ BEYAZ

MİNİK ERKEKLER 42 KG                            
1- HÜSEYİN YAPAR 
                                     
MİNİK ERKEKLER 46 KG                             
1- MUZEFFER TUFAN GÜRPINAR                
2- BARIŞ ÖZTÜRLERİÖZÜ  

YILDIZ BAYANLAR 57 KG
1- YAĞMUR UYANIK                      
2-  DAMLA BEBEK              

GENÇ ERKEKLER 73 KG
1-  ADİL USLU  
2-  OSMAN BOZKOYUN 
                                         
MİNİK ERKEKLER 50 KG                             
1- DENİZCAN ÇELİK                                                                  
2- ÇAGDAŞ KARASU  

YILDIZ BAYANLAR +63 KG
1-  YASEMİN KURT      

GENÇ ERKEKLER 81 KG
1-  ABDİL KERİM YAŞAR   
2- AHMET D POLAT    
       
MİNİK ERKEKLER 55 KG                                  
1- ONUR DOSİ      
                                       
YILDIZ ERKEKLER 34 KG                                  
1- AHMET YOSMA   

ÜMİT BAYANLAR 48 KG
1- AYŞENUR YAVUZ          
2- FERHAN DARBAZ  
            
GENÇ ERKEKLER 90 KG
1-  ADEM ÇAVUŞOĞLU 
                               
YILDIZ ERKEKLER 42 KG                                   
1- SERKAN YALÇIN                                            
2- HALİL EMRE ORÇAN                                     
3-  AYDOĞAN HAYAT

ÜMİT BAYANLAR 52 KG
1-  ZEHRA ÖZASİL           
2-  MELİSA ALPASLAN           

ÜMİT BAYANLAR 57 KG
1- MERYEM GENÇ
2- ÖZLEM YILMAZ

ÜMİT BAYANLAR 63 KG
1-  TUĞÇE KILIÇ

ÜMİT BAYAN 70 KG
1-  ASENA TAŞ

YILDIZ ERKEKLER 50 KG                                     
1- ALİ EREN ORÇAN  
                                        
YILDIZ ERKEKLER 66 KG                                     
1-  EMİNCAN ÖZKAN 
                                        
YILDIZ ERKEKLER +66 KG                                    
1- MUHAMMET ÇATALOĞLU                              
2-  SİNAN YAŞAR 
                                                 
ÜMİT ERKEKLER 55KG                                          
1- HAMZA BOZKOYUN 
                                        
ÜMİT ERKEKLER 60KG                                            
1- MEHMET EMİN TEKİN
Adres: Atatürk Spor Kompleksi, PK 838, Lefkoşa, KKTC
e-Mail: info@kuzeykibriskickboks.org
Tel / Fax: +90 392 223 1166
counter
Toplam Ziyaretçi
Liderimiz Dr. Fazıl Küçük
Seni hep rahmetle ve sevgiyle anacağız.
Judo Ligi 1. Ayak Tamamlandı