Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu, 28 Temmuz 2005 tarihinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Başkanlığına Niyazi DEMİREL'in atanmasıyla resmen kurulmuştur. 2005 ve 2006 yıllarında antrenör ve hakem yetiştirmeye ağırlık veren Federasyon, Türkiye'deki muadili Federasyonlar ile işbirliği içerisinde Kickboks Spor dalında kurs ve seminerler düzenleyerek birçok hakem ve antrenör yetiştirmiştir.

2006 yılında sporcu kayıtlarına başlayan Federasyon kısa sürede yüzlerce sporcu ve 7 kulüp sayısına ulaşarak 21 Ocak 2007 tarihinde yapmış olduğu I.Olağan Genel Kurulu'nda özerkliğine kavuşarak özerk bir Federasyon olarak yoluna devam etmiştir.

Türkiye Kick Boks Federasyonu ile imzalanan işbirliği protokolü neticesinde, karşılıklı belgelerin denkliğinin yapılması, Türkiye'de yapılacak Turnuva, Kamp ve Kurslara, idareci ve sporcularımızın katılması ve birçok konuda faydalar sağlanmıştır.

2006 yılından itibaren Kickboks spor dalında müsabakalar yapmaya başlayan Federasyon, 2011 yılında ISKA (International Sport Kickboxing Association) Dünya Kickboks Federasyonu'na üye oldu. Bu tarihten itibaren Kickboks Milli Takımı avrupa ve dünya Kickboks şampiyonalarına katılmakta ve başarılar elde etmektedir.

2015 yılında yapılan Tüzük değişikliği ile Federasyonun ismi KKTC Kickboks Federasyonu olarak değiştirilmiştir. 2015 yılı itibarı ile Federasyona üye 10 kulüp mevcut olup, kulüpler çatısı altında 300 lisanslı sporcu faaliyet göstermektedir.


Adres: Atatürk Spor Kompleksi, PK 838, Lefkoşa, KKTC
e-Mail: info@kuzeykibriskickboks.org
Tel / Fax: +90 392 223 1166
counter
Toplam Ziyaretçi
Liderimiz Dr. Fazıl Küçük
Seni hep rahmetle ve sevgiyle anacağız.
Federasyon